“Викрали і переміщали п'ять разів, щоб не знайшла бабуся”. Як Росія привласнила собі 10-річного Микиту
У жовтні 2022 року 10-річного Микиту з Олешківського інтернату на Херсонщині росіяни вивезли під виглядом «евакуації». Разом з іншими дітьми закладу, його забрали в росію. Не запитали рідних. Не попередили. Просто взяли і вивезли. А потім переміщали по Росії ще п’ять разів, щоб родичі втратили слід і не знайшли дитину. Бабуся хлопця, пані Поліна, законна опікунка Микити, не знала навіть чи живий її онук? Літня жінка сама обходила всі інтернати в Краснодарському краї, в надії знайти онука.
У розпачі Поліна знайшла контакти Save Ukraine і звернулася до нашої команди. Разом ми з’ясували, де перебуває хлопчик. Але повернути його виявилося непросто.
Росіяни чинили перешкоди на кожному кроці. Поліну допитували, змусили пройти ДНК-тест і довго чекати результатів . А коли тест підтвердив очевидне — хлопчика все одно не віддали. Бо директор інтернату встиг за цей час незаконно оформити Микиті російське громадянство. Без відому бабусі. Без жодних правових підстав. Микита для росіян був не дитиною, а об’єктом, якого можна просто привласнити.
Команда Save Ukraine допомогла Поліні пройти крізь усе це — і добитися, аби їй віддали онука. Зараз Микита з бабусею виїхали в Україну, і перебувають в безпеці.
