Пʼятьох дітей врятували з ТОТ Херсонщини й Криму
Завдяки злагодженій співпраці Save Ukraine, реалізуючи ініціативу Президента України Bring Kids Back UA, ще п’ятеро дітей, які пережили жахи окупації, тепер у безпеці. Це непростий шлях, але кожен такий порятунок — це крок до майбутнього, де кожна дитина має право на щасливе і мирне життя.
Один із врятованих — 16-річний Валерій розповів, в якому шоковому стані він був у перші дні повномасштабної війни, коли росіяни вривалися у кожну домівку, обшукували й кричали на місцевих. Одного разу окупанти ледь не вбили його найкращого друга. Під дулом автомата хлопця посадили в автівку і кудись повезли. Військові хотіли, щоб друг показав їм, де живуть дівчата. У школі Валерія готували до служби в російській армії, вчили збирати та розбирати зброю.
11-річній Євгенії теж довелося навчатися в російській школі, де, крім навʼязливої пропаганди, дітям не давали ніяких знань. З ранніх літ, допитлива і творча дівчинка, не мала змоги розвивати свої здібності. Тільки “разговори о важном”, “юнармія” і спів російського гімну перед уроками. А за те, що Євгенія не написала листа військовому, який зараз на “сво” та вбиває українців, дівчинці почали знижувати оцінки з усіх предметів, почався булінг.
Та у найбільш жахливому психологічному стані виїхав з окупації 9-річний Данило. Спочатку хлопчику довелося разом з мамою ховатися у підвалі від вибухів. А коли росіяни підірвали Каховську ГЕС, родина майже тиждень була змушена жити на горищі власного будинку. На тлі стресу дідусь Данила втратив зір, а сам хлопчик отримав велику психологічну травму, став замкнений ті занурився в себе. Коли наша команда подарувала дитині синьо-жовтий прапор, Данило розплакався, але так нічого і не сказав.
Дякуємо нашим партнерам @weareallukrainians2022, Ron Wahid, БФ «Хуманіті» за підтримку у порятунку цих дітей. Кожна врятована дитина — це ще один крок до перемоги!
