Ще 8 дітей та підлітків врятували з ТОТ минулого тижня
8 дітей та підлітків команда Save Ukraine врятувала з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці партнерів у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Кожен із них пройшов через тиск, погрози та спроби «перевиховання», але сьогодні це нарешті позаду.
Серед врятованих:
🔹 15-річна Марія, яка два роки відмовлялася ходити до російської школи, поки окупанти не почали погрожувати її мамі позбавленням батьківських прав. Через страх та ізоляцію від спілкування з ровесниками у дівчини погіршилося здоров’я.
🔹 21-річний Ілля, який разом із сестрою побував на допиті у ФСБ. Окупанти змушували юнака стати на військовий облік ворога, і останнім часом він навіть не міг вільно пересуватися містом через купу патрулів.
🔹 15-річна Ксенія, яку в російській школі просто так перевели на два класи нижче, наче вона не могла засвоїти навчальну програму. А вчителі на уроках розповідали дітям, що України не існує.
🔹 16-річний Лев, якому в школі на телефон встановили мобільний додаток, призначений за контролем за дітьми. Рішення виїздити з окупації юнак прийняв, коли йому додому принесли повістку у військкомат.
Для цих та ще 4 дітей окупація вже в минулому. Наразі вони оговтуються в наших центрах «Надії та відновлення», отримують комплексну підтримку психологів, допомогу з документами та затишне житло, аби почати все з чистого аркуша.
Та тисячі дітей досі залишаються в пастці, де їх змушують забути своє коріння та відкрито готують до війни. Але ми не зупиняємося.
🙏 Дякуємо партнерам Володимиру Кличку, Тетяні Кіль, #WeAreAllUkrainians, БФ Хуманіті та Об’єднаному центру з координації пошуку й звільнення — разом ми повертаємо українських дітей додому.
Завдяки Save Ukraine понад 1300 дітей уже вдома.
