Команда Save Ukraine врятувала групу дітей з окупації
Ще одна група українських дітей змогла виїхати з російської окупації, завдяки зусиллям нашої команди Save Ukraine та підтримці партнерів у межах ініціативи Bring Kids Back UA. Зараз усі вони в безпеці, але кожен з них пережив такий важкий досвід окупації: приниження, страх, ізоляцію та залякування.
5-річний Денис бачив, як дрон убив його маму й залишив тата без ніг. Тепер він щодня питає, коли мама повернеться, бо рідні досі не наважуються сказати йому правду.
Марина, Коля й Артем роками майже не виходили з дому, щоб не потрапити в поле зору окупантів, а школа та звичне життя зникли разом з інтернетом і безпекою. Росіяни вимагали оформлювати російські документи й погрожували опікунам, а діти жили в постійному страху.
Мама 11-річного Вови та 15-річної Олі прагнула виховувати своїх дітей українцями, адже не могла змиритися з російською окупацією у рідному місті. І діти навіть у російській школі не боялися співати гімн України. Нарешті жінці вдалося вивезти дітей у безпечне місце.
Олена з 4-річною донькою жила на замінованій вулиці, де гинули люди. Вони майже ні з ким не спілкувалися, боялися обшуків та підрозділу “Смерч”, що виявляв проукраїнських. Після того як знайомий чоловік помер, бо не отримав вчасно медичну допомогу, жінка вирішила тікати.
Кілька з цих дітей нарешті воззʼєдналися зі своїми мамами, з якими були розлучені майже три роки. Усі врятовані діти та їхні родини зараз у центрі “Надії та відновлення”. Тут вони отримують психологічну допомогу, оновлюють документи, мають доступ до навчання, теплого житла і турботи. Найголовніше — можуть бути собою.
Дякуємо WeAreAllUkrainians та Обʼєднаному центру з координації пошуку і звільнення за допомогу в рятувальних місіях. Разом ми повертаємо дітям дитинство.
*Імена змінено з міркувань безпеки.
