Намагалися тиснути болем і погрозами: історія Дмитра
«Будеш служити, чи ні?» — запитали в неповнолітнього Дмитра представники військкомату, коли принесли йому повістку.
Хлопець жив у селі за кілька кілометрів від лінії фронту. Щодня чув вибухи, бачив руйнування, але найбільше боявся не цього, а приходу окупантів.
Він доглядав за батьком, який тяжко хворів, і саме цим пояснював, чому не може навчатися у російській школі чи долучатися до «співпраці». Та з кожним місяцем тиск зростав і відмовлятися ставало дедалі небезпечніше.
Без російських документів Дмитра могли просто не впустити назад у село після перевірки. Він зрозумів: або оформить паспорт, або втратить дім. Це був вимушений крок, щоб врятувати найдорожче.
Та навіть після цього спокою не настало. Окупаційна влада припинила видавати гуманітарну допомогу, старшим людям — пенсії, а ціни зросли втричі. Життя перетворилося на щоденну боротьбу за виживання. А потім — повістка. Відмова коштувала б 50 тисяч рублів. Її вручення стало покаранням за те, що родина не приховувала своєї проукраїнської позиції.
Але сьогодні Дмитро у безпеці. Команда Save Ukraine щодня бореться за те, щоб рятувати дітей з окупованих територій. У наших центрах «Надії та відновлення» врятовані діти та їхні родини отримують тимчасове житло, гуманітарну допомогу, психологічну підтримку й супровід у всіх життєвих питаннях — і крок за кроком повертаються до життя.
Поділіться цією історією, щоб правда стала відомою світу.
Долучіться до нашої місії — допоможіть повернути українських дітей додому. Зробити донат можна за посиланням.
