24 дітей та підлітків врятували з окупації
24 українські дитини та підлітки — вдома. Ще одна місія Save Ukraine завершилася успішно завдяки підтримці Володимира Кличка й Тетяни Кіль з We Are All Ukrainians, БФ «Хуманіті» та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Кожна історія — про біль і силу. Про те, як навіть у темряві війни українські родини знаходять нову надію.
Серед врятованих:
🔹 7-річна Настя та 2-річний Ярослав, які втратили маму через бездіяльність російських лікарів. Діти ризикували потрапити в інтернат і назавжди втратити звʼязок з рідними, адже так звана “служба у справах дітей” постійно створювала перешкоди для оформлення опіки. На щастя, рідні дітей звернулися до нашої команди, і ми допомогли врятуватися Насті та Ярославу. Зараз діти воззʼєдналися з родиною.
🔹 10-річна Каріна, яку однокласники погрожували «посадити на підвал». А її братів 7-річного Марка та 4-річного Стефана у дитячому садочку змушували співати «патріотичні» пісні та щомісяця збирали гроші «на армію». Щойно їхня мама дізналася про можливість виїзду, не вагаючись вирушила в дорогу.
🔹 19-річний Михайло, якому російські військові погрожували розстрілом, допитуючи щодо його дядька — ветерана АТО. Тоді хлопцю було лише 17 років. А щойно йому виповнилося 18, юнака поставили на військовий облік без права на відмову.
🔹 18-річна Вероніка, яка більшу частину свого життя провела в окупації та навчалася в російській школі. Але, попри це, дівчині вдалося зберегти свою ідентичність. І перше, що вона зробила, щойно перетнула український кордон, це розірвала свій російський паспорт, який отримала примусово.
Усі врятовані нарешті у безпеці. У центрах «Надії та відновлення» вони отримують психологічну допомогу, підтримку з документами, дах над головою і турботу — усе, щоб повернути собі спокій і довіру та знову почати мріяти. Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути з окупації. Але тисячі ще чекають на порятунок.
