7 дітей та підлітків врятували з окупації минулого тижня
7 українських дітей та підлітків врятувала команда Save Ukraine з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці Володимира Кличко, Тетяни Кіль з WeAreAllUkrainians, Humanity Foundation та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Ці діти пройшли через погрози, тиск, спроби перевиховання, але сьогодні вони у безпеці.
Серед врятованих:
🔹 17-річний Максим, який попри вроджені вади слуху, увесь час в окупації продовжував таємно навчатися онлайн в українській школі. Родина юнака регулярно переживала обшуки у власному домі через проукраїнську позицію.
🔹 23-річний Артем та 19-річний Данило, сімʼю яких окупанти постійно тероризували, а фсб намагалися завербувати. А все тому, що до окупації рідного міста Артем встиг послужити в ТРО. До них додому регулярно приходили з обшуками, а їхній мамі погрожували депортацією.
🔹 18-річний Богдан, якого зняли прямо з уроків в училищі, щоб хлопець пройшов комісію в психлікарні та примусово став на військовий облік в російську армію. А коли юнак отримав повістку, то швидко вирішив рятуватися.
🔹17-річний Дмитро, якого разом з сімʼєю окупанти евакуювали з рідного селища під виглядом «порятунку». Насправді хлопця та ще кількох дітей завезли в палатковий табір у Бєлгороді, а потім — у гуртожиток в Орловській області. А потім зробили на юнака фейкові документи.
Усі врятовані діти зараз перебувають у центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та турботу — усе, щоб повернути відчуття безпеки та навчитися знову мріяти.
Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути з окупації. Але тисячі все ще чекають на свій шлях додому.
