7 дітей та підлітків врятували минулого тижня
7 українських дітей та підлітків команда Save Ukraine врятувала з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці @klitschko, @tatjanakiel з @weareallukrainians2022, БФ «Хуманіті» та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Кожна з цих історій є хронікою виживання в умовах постійного терору, де дитинство намагалися замінити страхом та російською пропагандою.
Серед врятованих:
17-річна Соломія, до дому якої увірвалися силовики і перевіряли гаджети, направляючи зброю на маму дівчики. ФСБшники погрожували забрати у жінки доньку в інтернат, а її саму відправити «на підвал». Після пережитого Соломія почала страждати на панічні атаки та тяжке безсоння.
18-річний Артем, якого військова поліція пристебнула наручниками до батареї та дві години катувала за те, що він відповідав українською. Хлопця били гумовими дубинками в прес та по ногах, затягували на руках пластикові хомути й погрожували вбити, називаючи «хохлом».
18-річний Костя, який з дитинства терпів релігійні утиски своєї протестантської громади, а в школі стикався з приниженням з боку вчителів через віру. Хопця змусили стати на військовий облік та проходити ідеологічні тести про ставлення до армії рф, а незабаром мали мобілізувати на строкову службу.
18-річний Остап, який у школі багато разів чув погрози від учителя, що співпрацював зі спецслужбами. Так званий «педагог» відкрито говорив школарям: «Я можу зробити так, що будь-хто з вас просто зникне». Юнак кілька разів був свідком цькування інших дітей за проукраїнську позицію.
Зараз усі врятовані перебувають у наших центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та щиру турботу. Ми робимо все, щоб вони нарешті відчули себе в безпеці й почали будувати плани на вільне майбутнє.
Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути додому. Але тисячі інших досі чекають на порятунок.
