6 українських дітей та підлітків врятували з окупації минулого тижня
6 українських дітей та підлітків команда Save Ukraine врятувала з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці @klitschko, @tatjanakiel з @weareallukrainians2022, Helping to Leave, БФ «Хуманіті» та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Ці діти пережили роки залякувань та спроби стерти їхню національну ідентичність, але тепер вони нарешті в безпеці.
Серед врятованих:
16-річна Софія, якій «соцслужба» погрожувала розлученням із батьками, тому що вони відмовлялися робити доньці російський паспорт. У російській школі Софію примушували відвідувати «разговоры о важном», «россия — мои горизонты» та інші нові предмети, які жодного стосунки не мають до освіти та науки.
19-річний Назар, якого просто біля магазину забрали у військкомат, щоб поставити на військовий облік. У разі відмови погрожували штрафами від 5 до 30 тисяч рублів і «депортацією». Того разу юнака відпустили, але він чітко розумів, що наступного разу його заберуть в армію будь-якої миті.
20-річний Микита, в якого російські військові забрали мопед за те, що він з другом обігнав їхню автівку. Окупанти жбурнули в хлопців цеглину, зупинили мопед і забрали його разом з грошима та деякими речами. Щоб повернути транспорт, хлопця змусили привезти 10 літрів бензину, однак частину грошей і речей так і не віддали.
Зараз усі врятовані перебувають у наших центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та турботу, — усе, щоб оговтатися від жахів війни й знову навчитися мріяти.
Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути додому. Але тисячі інших досі чекають на порятунок.
