18 дітей та підлітків врятували з окупації
18 українських дітей та підлітків врятувала команда Save Ukraine з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці Володимира Кличка, Тетяни Кіль з We Are All Ukrainians, БФ «Хуманіті» та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Ці діти пройшли через погрози, тиск, спроби перевиховання, але сьогодні вони у безпеці.
Серед врятованих:
🔹 16-річний Микола, 11-річна Тетяна та 7-річна Анжеліка, маму яких на кордоні допитували і вимагали розповісти, де перебуває її чоловік-військовий. До цього окупанти погрожували забрати дітей через відмову від вакцинації та російської школи.
🔹 11-річний Кирило та 9-річний Арсен, яких з першого класу змушували відвідувати “разговоры о важном” по кілька разів на тиждень, а з батьків — збирали гроші на потреби російської армії. Після того як родина перестала погоджуватися з цими вимогами, вчителька почала налаштовувати клас проти дитини.
🔹 17-річний Тарас, який провів під окупацією більшу частину життя. Його навчальна програма була переповнена пропагандою та військовими дисциплінами: кидання гранат, тренування “в окопах”, розбирання зброї. Хлопець пропустив понад 300 уроків через відмову брати участь у цьому.
🔹 13-річна Олеся, маму якої викликали до сільради й вимагали віддати дитину до російської школи, хоча дорога туди була небезпечною через російські дрони. До будинку приходили представники “військової поліції”, звинувачували матір у коригуванні та погрожували забрати “на підвал”.
Усі врятовані діти зараз перебувають у центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та турботу — усе, щоб повернути відчуття безпеки та навчитися знову мріяти.
Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути з окупації. Але тисячі все ще чекають на свій шлях додому.
