16 дітей та підлітків врятували з окупації
16 українських дітей та підлітків команді Save Ukraine вдалося врятувати з тимчасово окупованої території. Ми вдячні @Wladimir Klitschko, @ Tatiana Kiel з @#WeAreAllUkrainians та Об’єднаному центру з координації пошуку і звільнення за те, що зробили цю місію можливою. Цих дітей намагалися зламати болем і погрозами — але безрезультатно.
🔹 Катерина відкрито говорила українською в школі й за це потрапила в поле зору окупаційних служб. На неї написали донос, її дані виклали в пропагандистських каналах, а погрози фізичної розправи стали щоденними. Дівчину змушували «каятитися» перед камерами й ходити в ФСБ, де переконували відмовитися від власних переконань.
🔹 Марину окупанти втягнули у військово-патріотичний гурток “Рубєж”, де вона вчилася збирати й розбирати автомати, стріляти й проходила «армійські будні». На уроках «разговори о важном» її змушували тиснути руки військовим, які вихвалялися «подвигами на фронті». Відмовитися не можна було, бо за це могли винести догану й занизити бали в атестаті.
🔹 Анжеліка навчалася у коледжі на художницю, коли почалося повномасштабне вторгнення. Дівчина не змогла одразу виїхати з окупованого міста, тому перейшла на дистанційне навчання. Але згодом росіяни захопили коледж і всіх українських студентів змісили навчатися за своїми навчальними програмами, в основі яких була відкрита кремлівська пропаганда і заборона всього українського. Усіх студентів змусили оформити російські паспорти. Щойно Анжеліка закінчила цей заклад, почала шукати шляхи виїзду з окупації на волю.
Сьогодні всі вони у безпеці. У наших центрах “Надії та відновлення” діти та їхні родини отримують реабілітацію, психологічну підтримку, відновлення документів, житло й турботу — усе необхідне, щоб знову відчути себе дітьми.
Завдяки наполегливій роботі команди Save Ukraine вже понад 850 дітей змогли виїхати з тимчасово окупованої території та росії. Але тисячі досі чекають на порятунок.
