15 дітей та підлітків врятували з окупації
15 українських дітей та підлітків врятувала команда Save Ukraine з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці Володимира Кличка, Тетяни Кіль з WeAreAllUkrainians, БФ «Хуманіті», Helping to Leave та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Ці діти пройшли через погрози, примус та нав’язування пропаганди, але сьогодні вони у безпеці.
17-річний Матвій, який у старших класах російської школи встиг навчитися стройової підготовки та користуватися військовим спорядженням та стрілецькою зброєю. Як і всіх його однокласників, юнака примусово поставили на військовий облік у 16 років та готували до служби в армії окупанта одразу після повноліття.
3-річна Аліса та 5-річна Соломія, яких в дитячому садку змушували малювати триколор й розповідали, що Україна — це ворог. Окупанти влаштовували закриті «свята», куди не пускали батьків, зате на яких були присутні російські військові, що обстрілювали їхнє село. Малечу змушували дарувати цим солдатам власноруч зроблені подарунки.
17-річний Данило, який жив у місті, вщент заповненому важкою технікою та авіацією окупантів. На блокпостах хлопець регулярно стикався з агресивними військовими, які погрожували йому розправою за «не такий» погляд або відмову оформлювати російський паспорт.
Усі врятовані діти зараз перебувають у центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та турботу — усе, щоб повернути відчуття безпеки й навчитися знову мріяти. Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося врятувати з окупації. Але тисячі все ще чекають на порятунок.
