15 українських дітей та підлітків врятували з окупації минулого тижня
15 дітей та підлітків команда Save Ukraine врятувала з окупації та депортації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці партнерів у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Усі вони пройшли через страх, погрози та тиск, але тепер нарешті в безпеці.
Серед врятованих:
19-річний Ярослав, якого забрали на підвал ФСБшники й цілу ніч допитували його. Окупанти змушували підписати контракт із російською армією.
18-річна Ірина, яка кілька днів провела в коридорі без води та їжі, тому що не могла вийти спокійно з дому. На вулиці постійно відбувалися танкові обстріли, а російські солдати “полювали” на молодих дівчат, агресивно переслідуючи їх на авто. Щойно дівчина стала повнолітньою, вона зробила все, щоб вирватися з окупованого міста.
9-річний Назар, який чотири останні роки змушений був жити під обстрілами, бо родина не мала змоги виїхати з окупованого села. Російські солдати вирили свої окопи за кілька сотень метрів від їхнього будинку, тому повз їхній дім постійно пролітали снаряди, а міни часто падали на їхнє подвірʼя. Сьогодні, на щастя, вся родина хлопчика у безпеці.
Ці та ще 12 дітей, яких ми врятували минулого тижня, вже отримали шанс на нове життя. Усі вони перебувають у наших центрах «Надії та відновлення» та отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло й турботу — усе, щоб повернути собі спокій і дитинство.
Проте ще тисячі українських дітей досі залишаються в пастці. Ворог посилює тиск, запроваджує цілорічний призов та робить маршрути повернення дедалі небезпечнішими. Але ми не зупиняємося.
🙏 Дякуємо партнерам Володимиру Кличку, WeAreAllUkrainians, Helping to Leave, БФ «Хуманіті» та Об’єднаному центру з координації пошуку й звільнення — разом ми повертаємо українських дітей додому.
Завдяки Save Ukraine понад 1200 дітей уже вдома.
