10 дітей та підлітків врятували з окупації
10 українських дітей та підлітків врятувала команда Save Ukraine з окупації минулого тижня. Це стало можливим завдяки підтримці Володимира Кличко, Тетяни Кіль з WeAreAllUkrainians, БФ «Хуманіті» та Об’єднаного центру з координації пошуку й звільнення. Ці діти пройшли через погрози, тиск, спроби перевиховання, але сьогодні вони у безпеці.
Серед врятованих:
🔹 16-річна Ярина, яка тривалий час жила в окупації в страху, що її заберуть від рідних і відправлять спершу до дитбудинку, а потім в Сибір. Бабусі не дозволяли оформити опіку, тож дівчину під тиском віддали до російської школи, де їй постійно погрожували засланням і на уроках повторювали, що «Україна сама на себе напала».
🔹 11-річний Мирослав, якого разом із батьком російські спецслужби забрали до відділку поліції, тому що родина не оформила російські документи й не віддала сина на навчання в російську школу. Понад дві години неповнолітнього хлопця та його тата розпитували про «СВО», путіна й ставлення до війни.
🔹 16-річна Вероніка й 13-річна Дарина, яких мама ховала від окупаційної влади, яка вимагала, щоб сестри ходили в російську школу. І хоча родині погрожували штрафами та позбавленням батьківських прав, дівчата все одно таємно продовжували вчитися онлайн в українській школі.
🔹 14-річна Злата, в якої в телефоні знайшли програму, за допомогою якої вона дистанційно вчилася в українській школі. Через місцеву «поліцію» та адміністрацію на родину почали тиснути, вимагаючи повністю перейти на російську освіту.
Усі врятовані діти зараз перебувають у центрах «Надії та відновлення», де отримують психологічну підтримку, допомогу з документами, житло та турботу — усе, щоб повернути відчуття безпеки та навчитися знову мріяти.
Завдяки Save Ukraine вже понад 1000 дітей вдалося повернути з окупації. Але тисячі все ще чекають на свій шлях додому.
