Міжнародний день дівчат у сфері ІКТ
Міжнародний день дівчат у сфері ІКТ, який щорічно святкується четвертого четверга квітня, є ініціативою Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), спрямованою на те, щоб надихати та заохочувати молодих жінок і дівчат до вивчення та кар’єри в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Через зростаючий попит на цифрові навички та технологічні інновації цей день підкреслює важливість подолання гендерного розриву в технологічній сфері, забезпечуючи дівчатам можливості та ресурси для досягнення успіху в галузі STEM (наука, технології, інженерія та математика).
ІКТ відіграють важливу роль у формуванні сучасного світу, і забезпечення рівного доступу дівчат до цифрової освіти та кар’єри є необхідним для сприяння гендерній рівності та розвитку інновацій. Міжнародний день дівчат у сфері ІКТ є платформою для підвищення обізнаності про бар’єри, з якими стикаються жінки та дівчата, коли вони вступають у сферу ІКТ, та для просування політик, які надають їм можливості для досягнення успіху.
Щороку по всьому світу організовуються заходи, такі як майстер-класи з програмування, сесії наставництва та технічні челенджі, які надають дівчатам практичний досвід та можливість спілкуватися з прикладами для наслідування у сфері ІКТ. День також заохочує уряди, освітні заклади та приватні компанії впроваджувати ініціативи, що підтримують дівчат у здобутті навичок, необхідних для успішної роботи в цифровій економіці.
Пропагуючи гендерну різноманітність у сфері технологій, Міжнародний день дівчат у сфері ІКТ спрямований на створення більш інклюзивного та інноваційного майбутнього, де жінки та дівчата матимуть рівні можливості для внеску в цифрову революцію та отримання від неї переваг.
