Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який щорічно відзначається 25 листопада, був заснований ООН у 1999 році для підвищення обізнаності про глобальну проблему насильства щодо жінок і дівчат, а також для сприяння зусиллям із запобігання та ліквідації всіх форм насильства за ознакою статі. Цей день розпочинає кампанію «16 днів активізму проти гендерного насильства», яка триває до 10 грудня (Дня прав людини) і спрямована на вирішення проблем фізичного, сексуального, психологічного та економічного насильства, яке торкається мільйонів жінок у всьому світі.
Насильство щодо жінок і дівчат є серйозним порушенням прав людини, яке має багато форм, включаючи домашнє насильство, сексуальні домагання, торгівлю людьми та шкідливі практики, такі як жіноче обрізання та дитячі шлюби. Цей день підкреслює необхідність сильних правових рамок, освітніх програм та систем підтримки для захисту жінок, покарання злочинців та сприяння гендерній рівності.
Щороку цей день відзначається різними заходами, кампаніями та освітніми ініціативами, спрямованими на підвищення обізнаності громадськості, зміну ставлення та адвокацію за сильніший захист і підтримку жертв насильства. Уряди, організації та громади у всьому світі беруть участь у заходах, які підкреслюють важливість вирішення проблеми гендерного насильства та необхідність розширення прав і можливостей жінок і дівчат.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок нагадує, що ліквідація насильства є необхідною умовою для досягнення рівності, справедливості та прав людини для всіх жінок і дівчат.
